ahoj, rád bych zde posbíral nějáké tipy na Jižní Koreu. Jsem jeden z těch co si koupil super levnou letenku do Soulu, ale teď pátrám co zajímavého zde budeme dělat  .

Soul - Jižní Korea

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Tak Slovensko má výhodu, že EUR je domácí měna. Pokud já tady vyměním CZK-EUR tak na tom něco ztratím, potom EUR znova vyměním na KRW a zase na tom ztratím. Když budu platit kartou nebo vybírat z bankomatu, tak se to převede kurzem kartové společnosti na EUR a pak kurzem mé banky z EUR na CZK, takže zase dvě konverze a zase ztratím... Krom toho, střední kurz CZK-KRW podle ČNB dnes je je 0.02271 a směnárna nabízí 0.023. Za 1milion WONů ve směnárně dám 23000Kč, podle středního kurzu ČNB bydh dal 22710 - rozdíl 290Kč je v té transakci úplně v pohodě. Nemusím hledat směnárnu hned na letišti, nemusím přemýšlet nad kurzama...

0 Citovat

Čo všetci na tom Jeju vidíte? smiley Prešiel som už hromadu obrázkov a doporučení, čo všetko tam vidieť, ale stále ma to nejak nepresvedčilo k návšteve...

0 Citovat

Ahoj,
podle jaké mapy plánujete cestování na Čedžu? na google mapách mi to hledá cestu pouze autobusem.
Druhý doraz, víte někdo kde je začátek treku po Hallsan parku?
Díky

0 Citovat

Vhodná cesta z místa do místa se dá z mapy tak nějak odhadnout (těch cest tam zase tolik není), pokud chci vědět jak je to daleko, použiju funkci "měření vzdálenosti" a cestu "oklikám" - vzdálenost zjistím alespoň orientačně. Co se týče navigace na místě - podle všeho google mapy fungovat nebudou, takže buďto navigace půjčená v půjčovně (potom zahraniční fora doporučují si nechat ukázat kam klikat pro vyhledávání a vyhledávat podle tel. čísel, které si předem zjistíme, v krizi mít vytištěné názvy míst v korejštině a někoho požádat aby je zadal). Podle všeho by ale mělo v Koreji fungovat Waze.

0 Citovat

Za me Jeju celkem v pohode,ale v Koreji mam oblibenejsi regiony..rozhodne bych neletel do Koreji a videl jen Jeju:)

0 Citovat

jorgus mozes aj konkretizovat co neobist nevynechat respektive hocijake odporucania ci skusenosti urcite vsetkym pomozu smiley ja osobne by som rada sla na jeju na 2 cele dni, ist na halasan a vidiet tam tie top veci, a rada by som to zvladla cele busom smiley ale keby mal niekto volne miesto v aute(mozno 1 alebo aj 3) od 15/16.6 kedy chcem letiet tam a 18. nazad tak kludne dajte vediet smiley

0 Citovat

byl jsem v koreji dvakrat, celkem necely mesic, hazim sem dva itinerare co jsme projeli..davam celkem hodne priprave,tak bych celkem se zarucil ze je to to nejlepsi co videt z Koreji:)
Praha – Seoul – Sokcho (NP Seoroksan)– Andong – Hahoe Village – Gyeongju – Gimcheon – Cheongju (NP Sognisan) - Seoul – Praha

Prvni okruh:
Vylozene to nej z Koreji..mene pamatek a více casu,hodne moznosti na treky od chramu:)
best of:
Hahoe Village – užasný živý skanzen, kde vláda nechává žít lidi jak za starých časů, stovky živých domů, nejlepší skanzen co jsem viděl.
Jikjisa temple – nejhezčí korejský temple, škoda Heinsa temple.
NP Sognisan – z dvou národních parků co jsme navštívili, ten hezčí, moc pěkná hřebenovka.
zklamání:
Seoul – čekal jsem to, Seoul opravdu co se týče turistických zajímavostí nemá moc co nabídnout.

Druhy okruh:
Hlavnim duvodem byl ostrov jeju a na to jsme navazali pamatky v západní časti zeme:
Odusan Unification Observatory - Korean Folk Village – Independence hall of Korea – Jeonju Hanok village – Maisan provincial park – Damyang Bamboo forest – Unjusa temple – Wando - Manjanggul - Seongsan Ilchulbong – Seogwipo – Oedolgae - Cheonjeyeon falls –Spirited garden - Sanbanggulsa – Yongmeori – Wando – Boseong – Nagan folk Village – Songgwangsa – Ssanggyesa – Heinsa – Hahoe
Odusan Unification Observatory – vyhlídka na Severní Koreu s muzeem
Korean Folk Village – cca 260 různých typů domů ze všech korejských provincií, ale i pravidelné ukázky tradičních zvyklostí
Indepence hall of Korea – pomátník na invazi Japonců
Jeonju Hanok village – pevnost
Maisan provincial park – Tapsa – chrám s 80 kamenými vežmi, Unsusa – temple v nádherné lokaci
Damyang Bamboo forest – viz název
Unjusa temple – dva ležící budhové, 23 pagod
Wando – trajekt Jeju
Manjanggul – největší lávový tunel na světě
Seongsan Ilchulbong – kráter u moře
Seogwipo – Cheonjuyeon Pokpo – největší Korejský vodopád, Jeongbang Pokpo – jediný vodopád v Asii co padá přímo do moře
Oedolgae – lonely rock
Cheonjeyeon falls – třístupňový vodopád
Spirited garden – tato zahrada je považována za nejkrásnější na světě
Sanbanggulsa – jeskyně se Zenovým chrámem
Yongmeori – divoké pobřeží
Boseong – čajové plantáže
Nagan folk Village – opevněná vesnice
Songgwangsa – tento chrám se řadí mezi tři nej v Koreji
Ssanggyesa – temple
Heinsa – temple, slavný poklad "Tripitaka Koreana", což je více než 81 tis. tiskařských dřevěných desek z 12. st. s úplným překladem kanonických buddhistických textů
Hahoe – jediné místo kde jsem byl a pojedu znovu, úchvatná vesnice

0 Citovat

Korean Air ponúka jednosmerné letenky zo Soulu na Jeju od 40000W (34€) a niektoré lety sú operované 747-400 smiley

0 Citovat

wow dik za tip, hned som zabookoval smiley sice uz mame kupene letenky s air busan ale snad sa daju zrusit a vratia cash smiley

0 Citovat

Tak my máme odlet už 3.6. z Budapešti, 4.6. z Říma - je to patrně úplně první let na nově zavedené lince FCO-ICN. Pokusím se sem tedy napsat co nejdříve, jak to dopadlo.

0 Citovat

tak prosime info potom, som zvedavy, ja sa uz neviem dockat nasho terminu smiley

0 Citovat

ahoj,

dělal jste již někdo check in na letenky na Jeju s Jeju Air, je to vůbec potřeba nebo až na letišti?
Něják se mi to nedaří a při logování mi stránky padají smiley

0 Citovat

A ako prebehol let do ICN? Leteli ste uz s novou livery ktoru dnes predstavili? smiley

0 Citovat

este par hodin treba pockat smiley
http://www.flightradar24.com/AZA758/66f27a2

0 Citovat

Takže se vše podařílo!
Boarding passy na let FCO>ICN jsme sice dostali už v BUD, tento let jsme měli v premium economy, ale protože nám dali místa která nebyla u sebe, nechali jsme si je při odbavení na FCO změnit - vše proběhlo bez problémů. K premium economy byl i vstup do salonku, to jsme samozřejmě na FCO využili. Jednalo se o úplně první let na této lince (dříve létala v jiný čas operovaná Korean Air, teď ji operuje Alitalia a Korean mají codeshare), k prvnímu letu byl u boardingu dortík a drinky, každý dostal drobnou pozornost a i v letadle (i v economy) byl malý přípitek.
Premium Economy hodnotím rozhodně kladně, určitě lepší než "dobytčák", kterým poletíme zpátky smiley

Pár rad k procesu na letišti:
- po výstupu z letadla se prochází imigrační kontrolou, je nutné mít vyplněnou vstupní kartu (podobně jako třeba do USA, tam jí ale dávají už v letadle...). Před frontou na imigrační bylo několik míst, kde byly ty karty k dispozici. Na kartu se mj. vyplňuje délka pobytu, adresa pobytu v Koreji (stačí třeba jméno hotelu) a číslo pasu. Doporučuji tedy mít u sebe něco na psaní a tyto údaje (my jsme se chvíli sdrželi hledáním adresy našeho airbnb). Po baggage claim je ještě celní kontrola a opět se musí vyplnit formulář - celní deklarace (takže pas a pisátko neschovávat). Celý proces na letišti nám zabral skoro hodinu.

Jízdenky na MHD:
doma jsem načetl několik variant, varianta s vícedenní jízdenky (MPASS) mi příliš výhodná nepřipadala, takže jsme zvolili T-money (nabidou kartu). K ní jsem pak našel, že je lepší připlatit 500KRW a místo "holé" Tmoney si vzít turistický CITYPASS+. Chtěl jsem ho získat na přepážce kde psali něco o airport railway, tam jsem neuspěl (poslali mě na informace). Na informacích jsem taky neuspěl a poslali mě někam k oranžové budce (asi zpátky k té vlakové), takže jsem se rozhodnul na to vykašlat a chtěl jsem tedy holou T-money. To mě poslali kousek vedle do obchodu GS25 (drobné potraviny...) Tam jsem zaplatil 3000KRW za kartu, k tomu 20000KRW za za dobití a překvapivě jsem dostal CITYPASS+ Kartička se potom jen přiloží na turniketu u příchodu k vlaku. My jsme nakonec nejeli EXPRESSem - nějak k němu nepouštěli (nevím proč), možná bylo plno, možná jel až za dlouho, tak lidi posílali na standardní vlak.

SIM karta s daty:
Pokud chcete mít i internet, pak mi asi jako nejlepší varianta vyšlo objednat si již doma EGSIM. Stálo to 25500KRW, z toho 5500 je za kartu a 20000 je kredit. Z kreditu se pak stáhlo 16500 na datový plán 1GB a na hovory mi zbylo 3500KRW. Vyzvedával jsem u hotel information desk.
Spolucestující si SIMku koupil až na letišti - ve stejném GS25 jako jsme koupili jízdenky. Na místě stála karta 30000KRW ale je tam více kreditu na volání. Od pokladny nás poslali k "Lady", která seděla na lavičce a velmi ochotně nám pomohla se sprovozněním - kartu koupenou na letišti je potřeba aktivovat, k aktivaci se mobilem dělá fotka pasu, s tím vším pomohla. Mi pomohla i vyměnit simku v telefonu (LG má výsuný "šuplík", je potřeba zabodnout nějaký tenký předmět do správné dírky, tenký předmět jsem neměl), navíc se mé LG po vložení SIMky přepnulo do korejštiny a to mě "lady" taky zachránila!

0 Citovat

Ja salonek nedostal a to jsme je tan lamali co to slo smiley menili jsme v Rime mista vedle sebe, zustali jsme v premium economi, ale salonek nic. Mel jsem si vytisknout asi i to potvrzeni o salonku, takto jiz v manage booking byl jen zpatecni let.
Jeste si potvrdim, jednalo se o salonek o patro nize Alitalian v odletove hale G?

0 Citovat

Ano, presne ten. Prisel jsem tam, ukazal jsem boarding pass na kterem bylo napsano premium economy a byl jsem uvnitr. Podobne zafungoval priority boarding - vyzvali magnifica a classic plus pasazery k boardingu, vsichni stali jak pecky pred gatem a nic se nedelo, tak jsme pockali az to dokeca a vlezli tam. Nejdriv se na nas skarede divali, ale po precteni premium economy na listku rychle roztali smiley

Nekoho ceskeho jsem vcera zahlidnul v Secret Garden, nebyli jste to vy ?

0 Citovat

S tim premium economy mi vse na letisti v Rime vysvetlila ochotna pracovnice Alitalia, veskere predletove vyhody jsou stejne jako v byznys:
- prioritni check in
- prioritni zavazadla
- salonek Alitalia v terminalu 1 u brany G11
- prioritni nastup na palubu

Takze vzdy jit vsude, kde je napsano sky priority, sami zamestnanci to na letence ctou jako byznys.
Jen dodam, ze prilet z BUD je do terminalu 3 a zastavky bus jsou az za terminalem 1, pri ceste zpatky z Terminy na letisti je potreba vytistenou jizdenku nazpet nechat jeste navic overit v kancliku autobusoveho dopravce u zastavky, jinak vas poslou zpatky a kvuli fronte se pak doslova rvat o misto v buse. Uschovna zavazadel na Terminy je z duhe strany, nez odjizdi bus, a stoji min. 6 Eur na 5 hod.
Jinak dnes me po pristani v Soulu cekal nechteny bonus ve forme privesku na zavazadle a musel sem jit bokem vysvetlovat, ze ten kapesni svycarak ma funkci otviraku a slouzi opravdu predevsim jako pomucka na jidlo a ne jako utocna zbran, jak vyhodnotili na skeneru, noze jen do zeme zakazane dovazet. Po dlouhem dohadovani mi ho vratili a el. privesek odstranili.

0 Citovat

U brany G11 o patro nize, tak nevim, nebylo nam to souzeno, ale aspon jsem cestoval s guru tohoto webu Dejvem a Prokym smiley
rsaf my cestovali o den drive, tou dobou jsme byli jiz na Jeju

0 Citovat

To jawajawa:ten nuz byl v odbavenem zavazadle?Ja ho tam mam taky,zavirak normalni velikosti. Problem nebyl,ani pri dnesnim preletu na Jeju. Ikdyz teda jsem si musel koupit novou letenku bo mi to uletelo..

0 Citovat

Zdravím,

Na přelomu sprna/září 2015 se chystám odletět na půlroční studijní pobyt do Soulu a chtěl bych se zeptat na pár tipů ohledně cesty. Qatar Airways nabízejí přijatelný spoj z Budu (přes Doha), i z Prahy (přes jiné společnosti, s přestupy v Paříži, Mnichově nebo Frankfurtu a pak Doha) za poměrně (?) rozumné ceny (Bud kolem 10k, Praha 13k).

Chtěl bych se zeptat, zda by se cena dala nějak srazit (kde hledat); tohle spojení se mi líbí i s možností letět B787 nebo A350 na lince z Evropy do Doha, nebo jak případně před lety zažádat o změnu letecké třídy a podobně.

Bude to má první cesta do takové dálky, tak by se mi hodily nějaké tipy.
Díky, Kisha

0 Citovat

Svycarak bezne velikosti mam v odbavovanem zavazadle taky, uz jsem ho vezl mnohokrat a nikdy nebyl problem. Uvnitr je nekolik kovovych prepazek takze si myslim, ze na RTG ani moc nemuze byt poznat, ze to je nuz a jakou ma cepel... Ledaze by to nebyl uplne obycejny maly svyvarak ?

0 Citovat

Ahojte, slapli ste si uz niekto na hallasan na jeju? Resp sa chystate? Ak ano ktoru trasu odporucate aby neodpadli nohy a nezabili sme cely den( sme len dva dni na jeju) vdaka;) inak uz nedockavo cakame v budapesti na letisku:)

0 Citovat

Ahoj,
vcera smiley
Vyrazili jsme ze Seongpanak 750 mnm (jede tam bus 780), je to "jen" 9,6 km na vrchol, ale k autu se vratili po 8 hod! Vrchol 1950 mnm nadhera, ale neni to zadarmo smiley
Pozor, ve 2/3 je brana za kterou te po 13 hod nepusti!
Dale doporucuji sopku Seongsan Ilchulbong na vychode cca na 2 hod za 2000W, jednoznacne doporucuji.

0 Citovat

Ufff tak pockam na odporucenie inej trasy smiley a sopku urcite dame! Vdaka! Ak mate este nejake typy co neobist a pod sem s nimi! Prave si uzivam salonik a mam uz len z toho celkom zazitok,urcite v buducnosti sem tam zainvestujem:D dokonca ak niekto budete spat na letisku ako ja,mozte tam ist vecer (otvorene do 23,45) a od rana neviem presne kedy ratam ze od 6,00 zase:D

0